Kutatók éjszakája az Ének-zene Tanszéken

Utolsó módosítás dátuma : 2019. október 04.

Nagy sikerű bemutatók a Kutatók éjszakáján

Agria Music Factory-koncert a Kutatók éjszakáján
Az idei Kutatók éjszakáján osztatlan sikert aratott a Tittel Pál Könyvtár hallgatósága körében Tanszékünk 2017-ben – hallgatókból, tanárokból és végzett növendékekből – alakult könnyűzenei együttese, az Agria Music Factory. Előadásukban az elmúlt évtizedekben klasszikussá vált magyar rock- és popegyüttesek és előadók (LGT, Hungária, Katona Klári, Generál) dalait élvezhették az érdeklődők. Az előadással egybekötött koncerten az akusztikus és elektromos hangszerek együttes használata mellett a tanárok és hallgatók együtt muzsikálásával létrejövő összetartó erőről is beszélt a zenekar vezetője, Dr. Nagy Zoltán.
Klem Dénes

Csörömpölés a Kutatók éjszakáján
Több mint 100 fő volt kíváncsi az idei Kutatók éjszakáján az Ének-zene Tanszék Csörömpölés című, interaktív előadására. Mind az alsó- és felső tagozatos általános iskolás, mind a középiskolás korosztály remekül érezte magát a rendezvényen, de szép számmal érkeztek más érdeklődők is. A Csörömpölés megrendezésével kettős célunk volt: egyrészt megismertetni a gyerekeket és az érdeklődőket az ütőhangszerek leggyakoribb képviselőivel, másrészt bemutatni ezeket a hangszereket klasszikus zenei környezetben. A interaktivitást szolgálta a rendezvény helyszínén lévő számtalan ütőhangszer, melyet a gyerekek kézbe is vehettek, és segítségükkel még „esőcsinálásra" is vállalkozhattunk.

Kis Katalin és Klem Dénes