PÁLYÁZATI SIKER AZ ÉNEK-ZENE TANSZÉKEN

Utolsó módosítás dátuma : 2021. március 30.

Konzorciumi vezetőként nyert pályázatot az Ének-zene tanszék A New Era of Digital Platforms in Music E-ducation címmel a Covid-19 helyzet nyomán létrehozott Erasmus+ Stratégiai Partnerségek (KA226) kategóriában.

A széleskörű nemzetközi projekt célja a zenei oktatási és képzési rendszerek felvértezése azzal a specifikus hozzáértéssel, képzettséggel és eszközrendszerrel, melyek lehetővé teszik az online és távtanulásra való átállást, valamint a közelmúlt kihívásaira a minőségi szakmai választ A jelenlegi COVID-19 válság nyilvánvalóvá tette az oktatási és képzési rendszerek korszerűsítésének és digitális átalakításának sürgető igényét. A cél a zenei képzést folytató intézmények kiemelkedő minőségű, befogadó digitális oktatásának biztosítása, széleskörű képzési és tanulási digitális zenei-művészetközvetítő platformjainak, adatbázisainak létrehozása.

A projektet megvalósító konzorcium 5 európai uniós ország 7 intézményét foglalja magába:

1. Eszterházy Károly Egyetem

2. University of Rzeszów (PL)
3. Conservatorio Lorenzo Perosi Campobasso (I)
4. Conservatorio Ottorino Respighi Latina (I)
5. Academy of Arts in Banská Bystrica (SK)
6. Babeş-Bolyai University Cluj-Napoca (RO)
7. Zeneiroda Kft. (H)

A projekt teljes támogatási összege: 179.445 EUR

A projekt időtartama: 2021.06.01 – 2023.05.31 (24 hónap)
A projekt vezetője: Dr. habil. Asztalos Bence egyetemi docens