Svéd Mátyás Kazinczy-érem díjas

Utolsó módosítás dátuma : 2020. november 13.

Kazinczy-érmes lett tanszékünk hallgatója a 48. országos Kazinczy Szép magyar beszéd versenyen.

felsőoktatási intézmények hallgatóinak idén 48. alkalommal rendezték meg a Kazinczy Szép magyar beszéd verseny országos döntőjét. A versenyen a hazai és a határon túli egyetemek azon hallgatói vettek részt, akik a helyi fordulókon a legjobbaknak bizonyultak. Rendhagyó módon ezúttal online történt a verseny lebonyolítása 2020. október 16-án.

A versenykiírásnak megfelelően a résztvevők 20–21. századi magyar publicisztikai, esszé- vagy szépprózai szabadon választott szövegek, valamint a zsűri által meghatározott kötelező szöveg értő és kifejező felolvasásával adtak számot felkészültségükről. A szoros és magas színvonalú versenyben az elismert szakemberekből álló zsűri mindössze 8 hallgatót díjazott Kazinczy-éremmel.

Az Eszterházy Károly Egyetemről Svéd Mátyás ének-zene tanár - magyartanárszakos hallgatónk képviselte intézményünket, aki a legmagasabb elismerésben részesült: Kazinczy-érmet szerzett. Felkészítő tanára Dr. Jánk István, a Magyar Nyelvészeti Tanszék adjunktusa volt.